Hakkımda

Medyum Faik Hoca Anlatıyor…

21 Aralık 1963 Iğdır doğumluyum. 23 yaşıma kadar Iğdır’da yaşadım. Aile büyüklerimizin yanında kendi kültürümüz ile yetiştim. Iğdır’da İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra o gün hayatımıza yön verme konusunda söz sahibi olan rahmetli Faik dedem beni Havas ilmi eğitmi almam üzere Mısır’a gönderdi. Orada dedemin askerlik arkadaşı olan Sabri Hocam ile beraber 4 sene kaldım. Sonrasında onun da yardımı ile Suudi Arabistan, İran, Semerkant ve Katar gibi ilmimizin önde gelen coğrafyalarında da uzun seneler harcadım. Buralarda sahip olduğum yeteneğin hayata geçmesi adına derin uğraşlar verdim. Sonunda belirli bir mertebeye gelince hocalarımın da eliyle kendi ülkeme ve doğup büyüdüğüm Iğdır’a döndüm.

35 seneye yaklaşan Havas ve Hüddam ilmi konusundaki uzmanlığım artık yeni kuşaklara da devroluyor. Burada dergah eğitimi formunda öğrenci yetiştiriyor ve Türkiye’nin dört bir yanına kendi işlerini yürütebilmeleri için gönderiyoruz. Bu beni en çok iyi hissettiren detay olarak hayatımda duran en önemli şey. Bir insana bir şeyler katabilmek ve onları mutlu edebilmek bir anlamda hayatımı adadığım bir gerçek. Bunun gibi bir çok insana da bugüne kadar hayatına dokunmak suretiyle yardımda bulundum diyebilirim. Ayrıca hala spritüel ilimler konusunda danışanlarım olduğu gibi pek çok enerji çalışmalarında da ziyaretime gelen insanlar var. Biz dini bilgileri yoğun insanlar olarak şimdilerde dönüp dolaşıp dini ritüellere dönüş yapan kişilerin artış göstermesini şaşırarak izliyoruz. Aslında başlangıç neyse bitiş de oydu ama insanlar zaman içinde biraz geç öğreniyorlar.

Ben ayrıca modern dünyanın kabul ettiği uzay bilimleri ve astroloji bilimi ile de çok ilgiliyim. Birkaç eğitime katıldım. Bu konuda sertifikalarım var. Ancak henüz bu konularda eğitim vermek adına bir girişim de bulunamadım. Artık kısmet diyorum.

Benimle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sitemiz üzerinden paylaşacağım telefon numaramız üzerinden rahatlıkla bana ulaştırabilirsiniz. Hiçbir konuda çekinmemenizi ve son derece hümanist biri olduğumu bilmenizi isterim. En kısa zamanda görüşmek üzere.