Kategoriler
Bağlama Büyüsü Papaz Büyüsü

Cadı Büyüsü (Wicca)

Wicca büyüsü için öncelikle putperestlikten ileri gelen ve pagan inanış biçimlerinde de kendine yer bulan doğa merkezli bir dine mensup olmanın gerekliliği vardır. Bu şekilde yaşayanların bir kısmı kendilerini cadı olarak tanımlayabilir ve wicca cadı büyüleri konusunda başarı sağlayabilir.

Bu gibi kişilerin aldıkları eğitimler bazında her türlü işlem için yeterli güce sahip oldukları hatta bunları çoğu zaman herhangi bir enstrümana ihtiyaç duymadan uygulayabildikleri de bilinir. Bu şekilde yaşam süren insanların belirli bir işlem için ikna edilmesi ise bambaşka bir meziyet gerektirecektir. Çünkü her cadılık eğitimi almış ve o kültürde büyümüş kişi istenilen işlemleri yapmak durumunda değildir. Aslında bu bir yaşama biçimidir. Hiç kimse bu yaşam şeklinde büyü yapmak için girmez. Bu tıpkı Şamanizmin aslında “ayahuasca çayı” içmek için uygulanmaması gibi görünmelidir.

Wicca Büyüsüne Örnekler

Wicca Büyüsünün Etkileri

Bizim toplumumuzda genel olarak koruyucu büyüler sınıfında yer alır. Wicca büyüsü yapılan birinin cadı tılsımları aracılığıyla pek çok farklı işlemden korunabildikleri bilinir. Aslında daha önceki tanımlarımızda bizim inancımızdaki cevşenin özelliklerini, pagan ve diğer tüm doğa merkezli inançlar için wicca büyüsünde bulabilirsiniz. Bir tür savunma olarak görülmesinin altında çok ciddi farklı anlatımlarda vardır.

  • Öncelikle iyi eğitim almış ve gerçekten havas ilmine hakim olan hocalar tarafından hayata geçirilebilecek bir işlem olduğunu bilmek gerekir.
  • Bir çok psişik gücün bir araya gelerek farklı alemlere de komutlarını iletebilen kişilerin uygulaması gereken bir eylemdir.
  • Ayrıca kişinin gerçek bir medyum olması aynı zamanda cadılık mertebesinin wicca inanışlarında ne anlama geldiğini bilmesi gerekir. Bu herkesin yapabileceği kadar bir büyü değildir.

Toplumda “Cadılık” kavramı genel olarak kadınları ifade etse de gerçek böyle değildir. Bir çok erkek bu cadılık kavramına hakim olabilir ve çeşitli işlemleri wicca büyüsü etkileri altında ortaya çıkarabilir. Burada önemli olan şey kişinin tam olarak neye ne kadar hakim olduğudur.

Wicca Büyüsünün Sonuçları

Her ne kadar bu cadı büyüleri konusu işlenirken bir savunma kavramı gibi anlatılsa da hedef alınan bir kişiye karşı yapılabilecek saldırı niteliğindeki bir işlemin de içinin doldurabilir. Pekala bir insana bağlama büyüsü etkilerini de hissettirebilir. Bu bağlamda bakacak olursak birçok insan bu işlemden etkilenebilir.

  • Uygulanan ritüeller gerçek bir cadı büyüsünde çok güçlüdür. Bunlar birçok farklı varlığa komut verilebilen hamleler olduğu için kişinin ruh halini çok kısa süreler içinde esir alabilir. Hatta o güne kadar tanıdığınızı düşündüğünüz birinin hiç görmediğiniz özelliklerini ortaya çıkarabildiği gibi, bambaşka birine dönüştürme gücüne de sahiptir.
  • Kişinin olumsuz durumlara kolayca düşürülebildiği de görülür. Örneğin teşhisi konulamayan bir hastalık bu belirtilerin bir tanesidir. Kişinin yatağa düşmesine kadar varabilecek süreçler ve eziyetli dönemler cadılık büyüsü işleminin şeytani formları içinde kendine yer bulabilemektedir.

Büyülerin ortak paydalarında belirli bir süre zarfında kuluçka sürelerine ihtiyaçları oldukları durumlar yatar. Ayrıca her biri için farklı ihtiyaçlar vardır. Bunlar çoğu zaman özel eşyalar ve bulunması zor birtakım malzemelerden oluşur.

Ancak wicca büyüsü işleminde başta da belirttiğimiz gibi cadılık ilmine hakim olan bir pagan, hiç bir ekstra eşyaya ihtiyaç duymadan bu eylemleri gerçekleştirebilir.

Wicca Büyüsü Tılsımlarına Bir Örnek

Bunların her biri için yalnızca bir kaç basit okuma yapması ve bir ateş yakması akabinde birkaç basit eylem yapması yeterlidir. Bu kişilerin transa geçme ve metafizik güçleri eşliğinde kişiyi hipnotize edebilme özellikleri vardır. Ayrıca bir ateş yakması oradan güç alarak pek çok imkansız gibi görünen konuya hakim olması anlamına gelir. Ateşin söz konusu değişimi sağlayacağı varlıkların daveti için önemli bir yer tuttuğunu da belirtmek gerekir.

  • Wicca büyüsü hakkında daha fazla bilgi almak için Faik hoca ile iletişime geçebilirsiniz. Daha bir çok farklı alt dalı bulunan bu konu, hayli özel branşların içinde yer aldığı gibi havas ilminde de kendine genişçe yer bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir